Groch i pokrewne cz. 4

Koniczyna jest jedną z roślin pastewnych, ma korzenie na wiele metrów wchodzące do głębi ziemi i rozgałęzia się zaraz od ziemi. Ma liście dłoniasto rozłożone o trzech listkach z białawą plamką a kwiaty bezszypułkowe, poskupiane na końcach łodyżek w tak zwane główki. Kwiaty są brudno burakowej barwy i tym się odznaczają, że ich wszystkie płatki  mniej lub więcej ze sobą i z rynną pręcików w dolnej części spojone.

Soczewica dla nasion jadalnych uprawiana i wyka na paszę hodowana czepiają się podpór podobnie jak groch wąsami. Fasola nie ma wąsów, a okręca się całą łodygą koło podpór, jest rośliną wijącą się, pochodzi z Ameryki i jest hodowana dla nasion jadalnych, podobnie jak ze Wschodu pochodzący bób, który nie ma ani wąsów, ani jest wijący, ale prosto i sztywnie wznosi się w górę bez podpór. Ma on na skrzydełkach czarne plamy, po czym go łatwo poznać można.

Wszystko to są rośliny mające korony motylkowate. Orzące razem z grochem i wielu innymi jak: akacja, pastewna lucerna  i koniczyny, rodzinę motylkowatych

 

Comments
 1. Reklama

  To Cię zainteresuje:

  wynajem sal konferencyjnych wrocław
  usuwanie naczynek szczecin
  programy lojalnościowe bukmaher
  Projekty budynków gospodarczych
  prywatny ośrodek dla alkoholików
  prywatny ośrodek leczenia narkomanii
  Przedłużanie włosów Katowice
  przedszkole bukowiec
  przedszkole justynów
  przedszkole wiśniowa góra